4 tipy, ako si vybrať kuchyňu snov

Plánujete novostavbu, rekonštrukciu alebo ste si jednoducho povedali: “Nastal ten správny čas na moju vysnívanú kuchyňu…”? Svoju predstavu určite máte. My vám prinášame niekoľko rád, ktoré vám zaručia, že napokon vo výsledku nebudete sklamaní a ani po niekoľkých rokoch svoje rozhodnutie neoľutujete.

 

Plánujeme modernú kuchyňu s vôňou domova

Nenatrafili ste na kuchyňu, ktorá by presne zosobňovala to, čo od tej svojej očakávate? Navyše má miestnosť vášho budúceho kráľovstva tak trochu špecifické rozmery? V tom prípade je pre vás ideálnym riešením práve kuchyňa na mieru.

Presné rozmery, dizajn podľa vašich predstáv a šikovné riešenia...to všetko získate, ak sa spoľahnete na šikovného interiérového dizajnéra alebo firmu, ktorá sa zariadením kuchyne zaoberá. Ako však čo najlepšie opísať svoje predstavy a na čo všetko si dať pozor pri plánovaní kuchyne snov?

 

Vyberte si dizajn a štýl, ktorý vám je najbližší

Samozrejme, nemáme na mysli katalógové riešenie, ktoré musíte do bodky skopírovať. Určite ste však natrafili na fotografie na internete alebo v časopisoch, ktoré vás inšpirovali. Ak ste si zamilovali niektoré konkrétne prvky, určite si tieto fotografie niekam odkladajte. Zídu sa vám pri stretnutí s návrhárom a vďaka nim možno zistíte, že dizajn, ktorý ste si obľúbili, nesie spoločné prvky jedného štýlu.

Trendová kuchyňa s prírodným nádychom, ktorá dýcha drevom, exkluzívny či luxusný štýl s prvkami antracitovej čiernej, nadčasová klasika s dominantnou bielou, moderná kuchyňa s odleskami v sviežich farebných prevedeniach alebo industriálna kuchyňa s nádychom moderny…na výber je toho naozaj mnoho.

Poznámka: Naša realizácia kuchyne v rodinnom dome v Bratislave. Viac realizácií si pozrite tu.

Vsaďte na realizátora, ktorý ponúka najviac benefitov

Ak chcete staviť na istotu, a už vopred vidieť všetky detaily svojej novej kuchyne na mieru, obráťte sa na dizajnéra alebo profesionálne interiérové štúdio, ktoré vám ponúkne viac vymožeností. Ako by sa vám páčil realistický 3D návrh kuchyne alebo virtuálna prehliadka, ktorú môžete zažiť ešte skôr, než sa do výstavby domu vôbec pustíte?

Ak si chcete navyše ušetriť množstvo starostí s koordináciou interiérového dizajnéra, výrobcom nábytku a firmou, ktorá montáž zrealizuje, riešenie je jasné. Stavte na jednu spoločnosť, ktorá vám všetky tieto služby zabezpečí bez toho, aby ste museli čo i len prstom pohnúť.

 

Kvalita nie je len slovo, prináša dôkazy

Hoci sa o nich presvedčíte až o niekoľko rokov, vsadiť na lacné materiály a neodbornú montáž je skutočne riziko, ktoré si vyžiada svoju daň. Overení výrobcovia nábytku pracujú s materiálmi, ktoré garantujú svoje vlastnosti aj po rokoch používania. Neporušený povrch, stálosť farieb či jednoduchú údržbu a odolnosť voči mechanickému poškodeniu si dokážu zachovať dlhodobo.

Ak sa k moderným technológiám výroby kuchynského nábytku na mieru a kvalitnému materiálu navyše pridá profesionálna montáž, vo výsledku vás čaká vytúžená kuchyňa pripravená na tie najodvážnejšie kuchárske experimenty a nápady.

Poznámka: Naša realizácia kuchyne na mieru v byte v Galante. Viac našich realizácií nájdete tu.

Keď je všetko na tom správnom mieste

Nech už snívate o akomkoľvek dizajne kuchyne, okrem kvalitných materiálov a kuchynského nábytku na mieru je dôležitý ešte jeden parameter, na ktorý nezabúda žiaden skúsený interiérový dizajnér. Je ním ergonómia priestoru.

Práve vďaka tomu, že je kuchynský nábytok vhodne rozmiestnený vo funkčných zónach (príprava jedla, varenie, zásoby, umývanie a pod.), máte pocit, že sa v kuchyni cítite príjemne už v okamihu, keď do nej prvýkrát vstúpite.

Správna výška kuchynských skriniek, dostatočné rozostupy medzi kuchynským ostrovčekom a kuchynskou linkou, praktické úložné priestory a využitie každého milimetra v malých priestoroch sú presne tie dôležité detaily, vďaka ktorým sa podarí každý kuchársky experiment.

NÁŠ TIP: Už pri návrhu vašej novej kuchyne myslíme na najvhodnejšie rozmiestnenie kuchynských zón a rozmery nábytku tak, aby sme vám zefektívnili pohyb pri práci a mali ste vždy všetko po ruke.

Zaujíma vás viac tipov, vďaka ktorým vaša nová kuchyňa na mieru dokonca predčí vaše očakávania? Kontaktujte nás! Radi vám pomôžeme s návrhom aj realizáciou, dokonca aj v momente, keď ešte len držíte plány svojho nového domu.

KONTAKTOVAŤ RSTUDIO