Ako dosiahnuť dizajnovú a funkčnú kúpeľňu?

Kúpeľňa je miestom, ktorému sa v rámci zariaďovania bývania či dizajnovým rekonštrukciám, nedáva veľa priestoru. Ľudia vnímali kúpeľňu vždy ako miesto, kde splnia základné hygienické potreby, a tým pádom uprednostňovali iba funkčnosť tohto priestoru. Súčasné trendy ukazujú, že aj kúpeľňa môže vyzerať nadčasovo, dizajnovo a predsa spĺňať svoju funkciu. Ako na to?

 

Dlaždice, podlaha a výber farieb

Na základnú škálu farieb treba myslieť už pri výbere dlaždíc a podláh. Na trhu existuje neuveriteľné množstvo vzorov, farieb, odtieňov a materiálov. Do kúpeľne väčšina ľudí volí dlaždice, ktoré najlepšie odolávajú vlhkosti v miestnosti a nie sú náročné na údržbu. Dnes si už ale viete vybrať do kúpeľne aj iné druhy podlahy odolné voči vode, či umývateľnú omietku napríklad s betónovým moderným vzorom. Vytvoríte tak industriálny štýl kúpeľne.

A čo farby? V minulosti boli moderné zelené, modré či marhuľové dlaždice, ktoré nájdete ešte v mnohých kúpeľniach. Dnes je trend, čo sa týka kúpeľní jasný – minimalizmus a naturálne farby. Biela, sivá, rôzne odtiene sivej, béžovej, v kombinácii s drevom. Táto farebná škála nikdy nevyjde z módy a vaša kúpeľňa tak bude vždy nadčasová.

Nábytok na mieru do kúpeľne

Ak máte šťastie a vlastníte väčšiu kúpeľňu, gratulujeme. Sú ale mnohé rodiny, ktoré toto šťastie nemajú. Kúpeľne bývajú väčšinou menšie miestnosti, kde je potrebné zakomponovať vaňu alebo sprchový kút, umývadlo, v niektorých prípadoch aj toaletu, práčku. Stále však potrebujeme úložný priestor na kozmetiku, uteráky, čistiace prostriedky.

Nábytok na mieru je ideálnym riešením pri menších kúpeľniach, ale zvoliť ho môžu aj tí, čo majú šťastie na väčší priestor. Vďaka nábytku na mieru sa využije každý priestor, vytvorí sa dizajnový kúsok, ktorý dizajnéri zladia s farbami, ktoré ste zvolili do kúpeľne. Prípadne vám rovno poradia, ktoré farby spolu vyzerajú dobre.

Skrinka pod umývadlo, úložná skrinka na uteráky, doska pod umývadlo, police, čokoľvek, čo chcete mať v kúpeľni. Klientom odporúčame drevo, ako materiál, ktorý vyzerá veľmi dobre v kombinácii s akoukoľvek farbou a zároveň dodá chladnej miestnosti pocit tepla a útulnosti.

Drobné detaily s veľkým efektom

Tie najmenšie detaily spravia najväčší efekt. Preto našim klientom hľadáme dizjnové riešenia do každej miestnosti. V kúpeľniach je obľúbeným napríklad LED podsvietenie zrkadiel alebo samotných skriniek.

V kúpeľni je vyššia vlhkosť, preto sa tam bude dariť rastlinkám, ktoré ju vyhľadávajú. Kúpeľne však často bývajú bez okien či prirodzeného svetla, ktoré rastlinky na svoj život potrebujú, sú však aj také, ktorým sa darí vo vlhkom prostredí bez svetla. Takto fungujú napríklad rastliny z prírodných dažďových pralesov -  bromeliady, epifyty a aj niektoré sukulenty. Vašej kúpeľni dodajú exotický vzhľad.

Nebojte sa zvoliť nezvyčajné materiály, siahnite po prírodných farbách a vytvorte si oázu pokoja aj vo vašej kúpeľni. Naši dizajnéri vám radi pomôžu vybrať správne farby, materiály a doplnky. A naši šikovní pracovníci vám na mieru vyrobia nábytok do kúpeľne, ktorý bude slúžiť roky, a predsa nestratí šmrnc.

 

Kontaktujte nás