Čomu sa venuje interiérový dizajn?

Interiérový dizajn nie je len o dekoráciách

Povolanie interiérového dizajnéra patrí medzi pomerne mladé profesie. Aj keď interiérový dizajn existuje už stáročia, ľudia, ktorí sa mu venovali nemali donedávna pomenovanú svoju profesiu. V súčasnosti patria medzi vyhľadávaných ľudí hlavne kvôli komplexnosti služieb, ktoré dokážu ponúknuť klientom pri plánovaní či rekonštrukcii domov a bytov. Otázka znie, viete čo je to interiérový dizajn?

Interiérový dizajn – architektúra interiéru

Mnohí si pod pojmom interiérový dizajn predstavia dekorácie ako osvetlenie, obrázky, tapety či ozdobné vankúše. Je pravdou, že dekorácie patria medzi významnú časť interiérového dizajnu, nie je to však iba o nich.

Interiérový dizajn je disciplína, ktorá sa venuje architektúre a dizajnu interiéru – čiže vnútornej, obývanej časti budovy. Práca interiérové dizajnéra si vyžaduje kreativitu, estetické cítenie a technické riešenia. Tí zdatnejší dokážu sami vyrobiť nábytok na mieru alebo spraviť drobné i väčšie stavebné úpravy v interiéri.

Interiérový dizajnér spolupracuje pri svojej tvorbe s inžiniermi a architektmi. Nájdu sa aj interiéroví dizajnéri, ktorí sú zároveň architektmi,  a tak vám vedia navrhnúť budovu ako celok.

Dizajnér musí vedieť plánovať a vidieť priestor inak ako ho vidia bežní smrteľníci. Musí sa vyznať v konštrukciách aj v priestorovom rozdelení, preto by mal vedieť niečo o psychológii priestoru a o tom, ako môžu na človeka pôsobiť isté tvary či farby. V neposlednom rade musí vedieť ako usporiadať nábytok, aby to nielen dobre vyzeralo, ale hlavne malo svoj význam.

Ekologické riešenia v interiéri

V súčasnosti sú na interiérových dizajnérov a architektov kladené vysoké požiadavky z hľadiska výberu materiálov a ich udržateľnosti či recyklácii vzhľadom na ochranu životného prostredia.

Výber prírodných materiálov či kúsok prírody v interiéri je dnes veľkým trendom. Naši interiéroví dizajnéri vyberajú materiály, ktoré sú udržateľné, trendy, nevyjdú z módy a vydržia roky používania, o čom sa môžete presvedčiť na našich realizáciách.

TIP OD NÁS: Machová stena je výborným príkladom ako dostať do priestoru kus prírody a zároveň mu dodať úplne nový rozmer či už ide o recepciu hotela, modernú kanceláriu alebo vašu obývačku.

U nás pracujú interiéroví dizajnéri s nábytkom na mieru, ktorý im dáva možnosť využiť každý kút miestnosti a vytvoriť tak krásne zladený celok. Navrhujú nábytok a vytvárajú 3D-vizualizácie, aby budúci klient presne videl, ako bude jeho vysnívaný domov či kancelária vyzerať.

Ak máte o podobnú vizualizáciu a služby záujem aj vy, môžete vložiť váš sen do rúk našich šikovných dizajnérov, ktorí ho radi premenia na realitu.

 

KONTAKTUJTE NÁS