Detská izba ako kráľovstvo? Inšpirujte sa!

Pre svoje deti chceme prirodzene len to najlepšie. Detskú izbu, ktorá je priam nabitá pozitívnou energiou a nevinnými predstavami môžete vykúzliť pomocou našich dobrých rád aj vy. Zaujíma vás, na ktoré veci by ste pri zariadení detskej izby určite nemali zabudnúť?

 

Ako zariadiť útulnú a bezpečnú detskú izbu

Na to, aby ste boli s výsledkom spokojní nielen vy, ale i vaše deti, je potrebné, aby bola detská izba miestom, kde budú deti tráviť čas naozaj radi. Útulný priestor, kde sa navyše cítia bezpečne a príjemne, je základným kameňom ich zdravého vývinu a budovania osobnosti. Aby ste dosiahli optimálny výsledok, ktorý bude stáť naozaj za to, zamerajte sa pri zariaďovaní detskej izby na to podstatné.

Poznámka: Naša realizácia detskej izby na mieru v Trnave. Viac realizácií si môžete pozrieť tu.

Nadčasové prvky sú základ, stavte na kvalitný nábytok na mieru

Nezáleží na tom, či práve premýšľate, ako zariadiť izbu pre dievča, alebo ako vymyslieť útočisko pre chlapca. Základ detskej izby by mal tvoriť nábytok, ktorý sa dokáže prispôsobiť premenlivým detským túžbam a záľubám. Aby ste vedeli dokonale využiť celý priestor miestnosti, oplatí sa vsadiť na nábytok na mieru.

Šikovný interiérový dizajnér vám dokáže vyhotoviť realistický 3D návrh, kde vám zakomponuje nadčasové kúsky nábytku do detskej izby. Ak z vášho malého námorníka vyrastie v priebehu troch rokov zanietený malý Ronaldo alebo Messi, nebudete si musieť lámať hlavu nad tým, ako zmeniť celú detskú izbu.

 

Tajomstvo sa ukrýva v správnom usporiadaní prvkov v priestore

Kvalitný nábytok na mieru do detskej izby, nezávadné farby a materiály a bezpečné zákutia vytvárajú základ, od ktorého by ste sa mali odraziť. Na to, aby ste vytvorili miestnosť, kde sa bude váš potomok cítiť naozaj ako vo svojom svete, je potrebný ešte jeden detail. A tým je správne umiestnenie všetkých prvkov v priestore.

Doprajte im dostatok denného svetla v dennej zóne pre kreatívne chvíľky, útulné zákutie pre spánok a napokon nezabudnite na miesto, kam môžu prichýliť svojich vzácnych kamarátov zo sveta hračiek. Ak vám to rozmery detskej izby dovolia, vyhraďte svojej ratolesti priestor, kde si môže do sýtosti vybiť svoju energiu. Interiérová hojdačka, kruhy na cvičenie alebo naopak, pohodlný vak na ležanie či mäkučký koberec sú tie správne kúsky, ktoré umožnia popustiť uzdu  fantázii večným neposedom ale aj malým snílkom.

Poznámka: Naša realizácia detskej izby na mieru v Seredi. Viac realizácií si môžete pozrieť tu.

Čaro “rastúcej izby” sa ukrýva v doplnkoch

Ako sme už na začiatku spomenuli, základné vybavenie detskej izby v podobe kvalitného nábytku je správnym mostíkom, od ktorého sa odraziť. Čerešnička na torte prichádza vo chvíli, keď prídu rad na doplnky. Farebne zladené detaily, akými sú tapety, trendy nálepky na steny, nočné lampy, posteľné prádlo či úložné boxy na hračky dodajú detskému kráľovstvu tú správnu bodku nakoniec.

Pozor však, aby ste to v tomto bode príliš neprehnali. Mnoho rozličných doplnkov môže vytvárať zbytočný chaos a nie príjemné útočisko, ktoré ste chceli pôvodne dosiahnuť. Ako inšpirácia skvele poslúži zladenie interiéru detskej izby v jednom štýle alebo téme. Vy sami určite viete, či máte doma oddanú milovníčku zvierat a prírody, zasnenú princeznú, indiána alebo marvellovského fanúšika telom i dušou.

NÁŠ TIP: Flexibilný rastúci nábytok vytvorí zázemie pre prvé domáce úlohy a neskôr pre študentské projekty. Ergonomické výškovo nastaviteľné stoly a stoličky vytvárajú oporu a zdravé sedenie.

Neviete si rady? Kontaktujte nás, V Rstudiu máme ešte niekoľko tajných tipov na to, aby sa detská izba vašich ratolestí stala útočiskom, ktoré si zamilujú na prvý pohľad.

 

Kontaktovať rstudio