Moderný a nadčasový interiér

Spojenie minimalizmu s prvkami industriálneho štýlu. Týmito slovami by sme opísali našu úspešnú realizáciu kompletného interiéru bytu v Trnave. Hlavnou požiadavkou nášho klienta bolo celý priestor maximálne otvoriť, presvetliť a dodať mu nádych elegancie. Kombináciou bledého dreva s tmavým mramorom sme vytvorili nášmu zákazníkovi harmonické a moderné prostredie.

KOMBINÁCIA MATERIÁLOV A FARIEB

Základom úspechu realizácie boli vhodne zvolené farby a kvalitné materiály. Ich doménou nie je len exkluzívny vzhľad, ale aj nadčasovosť. Prírodné tóny si dobre rozumejú s tmavými štruktúrovanými prvkami a dajú im možnosť vyniknúť. V tomto prípade sme zvolili ako základný odtieň svetlý dub a doplnili sme ho kontrastným čiernym mramorom, ktorý celý interiér oživil a nadobudol luxusnú atmosféru.

NÁŠ TIP: Tmavé prvky pôsobia elegantným dojmom, ale sú náročnejšie na údržbu. Naopak v prípade svetlých odtieňov docielite väčší pocit čistoty a praktickosti.

VIZUALIZÁCIA VS. REALIZÁCIA

Ako pri každom projekte, aj v tomto prípade sme už pri vytváraní vizualizácií kládli dôraz na to, čo od svojho nového bývania náš klient očakáva. Aj v tomto prípade náš zákazník videl ešte pred samotnou realizáciou fotorealistické vizualizácie, ktoré sú na nerozoznanie od reality. Už pri samotnom návrhu dbáme na všetky dôležité parametre, ako napríklad správne rozloženie nábytku vzhľadom k ergonomickým pravidlám, umiestnenie a dispozícia všetkých obytných zón.

POZRITE SI VIDEO

ELEGANTNÁ A FUNKČNÁ KUCHYŇA

Interiér kuchyne je ladený rovnako ako zvyšok bytu do kontrastu čiernej a bledého drevodekoru. Pri tvorbe kuchyne sme museli zohľadniť dispozičné riešenie bytu. Z tohto priestoru sme sa snažili vyťažiť maximum a vytvoriť čo najviac úložného priestoru tak, aby pôsobil vzdušne. Kuchyňa poskytuje nášmu zákazníkovi maximálny užívateľský komfort.

DOMINANTNÝ PRVOK INTERIÉRU

Dôležitou požiadavkou bolo zakomponovanie industriálneho štýlu do interiéru. Kovový policový regál v obývačke priestor celkovo ozvláštnil a pritom ho zanechal vzdušným a vytvoril sa tak interiér s atraktívnym dizajnom.

INDUSTRIÁLNY ŠTÝL

Pri našich posledných realizáciách sa často stretávame s požiadavkou zakomponovania práve tohto štýlu do interiéru. Jeho charakteristickými vlastnosťami sú najmä tehlové múry a kovové dekorácie. Používané sú hlavne prevedenia dreva.

NÁŠ TIP: Tento štýl kombinuje funkčnosť a dizajn. Pri tomto štýle vám odporúčame nebáť sa kombinácie teplého dreva a chladného kovu. Spomenutá kombinácia vám dokáže vytvoriť príjemnú až intímnu atmosféru.

VHODNÉ DISPOZIČNÉ RIEŠENIE

Vytvorili sme dispozičné riešenie, ktoré poskytuje vhodné rozdelenie priestoru na viaceré obytné zóny. V tomto prípade išlo o menší interiér, preto sme to rešpektovali a kládli ešte väčší dôraz na vhodnú kombináciu všetkých prvkov a premyslené prechodové zóny s dostatočným priestorom. V prípade, ak nábytok nie je správne umiestnený, môže celý priestor pôsobiť ešte menším dojmom ako v skutočnosti je a vzbudzovať chaotický dojem. S dômyselným usporiadaním nábytku a rôznych doplnkov, pôsobí celý byt v tomto štýle veľmi súdržne.

ORIGINÁLNE PREPOJENIE KUCHYNE S CHODBOU

Dispozícia bytu nám umožnila vytvoriť aj dizajnový prvok v podobe lomenej steny, ktorá plynule prechádza z kuchyne do chodbovej zostavy, čim vytvára multifunkčný celok. Pomocou veľkých plôch obkladov sme vytvorili čisté línie za ktorými sú schované praktické úložné priestory na kabáty či iné sezónne veci.

NÁŠ TIP: Pri spoločnej obývacej izbe s kuchyňou je potrebné myslieť na výber tichých spotrebičov, aby nenarušovali život v obývacej časti. Vyberte si kvalitný digestor, ktorý pohltí paru i nepríjemný zápach.

PRAKTICKÉ RIEŠENIE ÚLOŽNÉHO PRIESTORU

V prípade tejto spálne sme pracovali s menším priestorom, kde bolo ideálnou možnosťou vytvoriť nábytok na mieru. Presne zohľadnil rozmery miestnosti a dokonale zapadol do konceptu celého bytu. Spojením s praktickým a zdravým rozmiestnením ako aj dostatkom úložného priestoru sme vytvorili spálňu, kde je radosť zaspávať.

VÝSLEDOK REAlIZÁCIE

Hlavnou požiadavkou klienta bolo aj vďaka praktickej dispozícii vytvoriť v dennej zóne bytu príjemné členenie kuchynskej, jedálenskej a obývačkovej časti. Celkový dojem návrhu dotvárajú kvalitne prevedené detaily a vybrané solitéry. Vďaka premysleným a nadčasovým prvkom sme vytvorili moderný a funkčný domov pre mladý pár.

SPÄTNÁ VÄZBA

POVEDALI O NÁS: ''Vo firme Rstudio sme našli spoľahlivého dodávateľa, ktorý nám zabezpečil všetko pod jednou strechou od návrhu interiéru, cez výrobu nábytku až po samotnú montáž a realizáciu. Ako najväčší prínos hodnotíme vytvorenie dispozičného riešenia, ktoré nám poskytlo praktické rozdelenie priestoru na viaceré obytné zóny. Vďaka ich radám vznikol z aj malého priestoru vzdušný a moderný interiér. Oceňujeme aj množstvo úložných priestorov a ich elegantné minimalistické prevedenie. So spoluprácou sme veľmi spokojní.,,

POZRITE SI VIDEO Z REALIZÁCIE