Obývačka s kuchyňou

Moderný interiérový dizajn sa už niekoľko rokov teší obľube spojenia dvoch miestností do jedného celku. Reč je o obývačke spojenej s kuchyňou. Toto spojenie nájdete v bytoch i rodinných domoch. Len málokedy nájdete novostavbu s rozdelenou obývačkou a kuchyňou. Má to svoje dôvody.

Obývacia izba bola vždy miestom, kde sa stretávala rodina, priatelia a trávil sa voľný čas. Spojením kuchyne s obývačkou sa vytvára otvorený priestor, v ktorom dovidíte na deti hrajúce sa v obývačke pri varení, miestom, kde rozvoniava vôňa pečúceho sa koláča. Miestom, kde si viete popri práci v kuchyni pozrieť obľúbený program v televízii.

Priestor sa opticky zväčší

Malé kuchynské linky v podobných dizajnoch v bytovkách i v rodinných domoch, kde sa o kuchynských ostrovčekoch, rohových kuchyniach alebo barovom pulte nikomu ani nesnívalo, sú už minulosťou.

Aj vy si ako dieťa pamätáte na to, ako babka v malej kuchyni vyčarovala tony jedla, a potom ich po troške nosila do obývacej izby. Dnešné moderné riešenie spojenia obývačky s kuchyňou je v prvom rade praktické.

Všetko je po ruke, nepotrebujete dve miestnosti, ktoré budú vďaka stenám pôsobiť stiesnene. Otvorený priestor ponúka viac úložného i pracovného miesta v kuchyni. Pri návrhu kuchyne nie ste limitovaní stenami. Vďaka tomu si viete kuchyňu vytvoriť do tvaru, aký vám vyhovuje, viete si vybrať obľúbený barový pult alebo kuchynský ostrovček, ktorý sme v minulosti poznali len z amerických filmov a seriálov.

TIP OD NÁS: Novostavby so spájaním miestností problém nemajú. Pri starších domoch alebo bytoch, hlavne v panelových domoch, je dôležité sa o prípadnom búraní priečok a spájaní miestností poradiť so statikom. Odborník zhodnotí, či ide o bezpečné rozhodnutie.

Miesto pre rodinu

Zaručene najväčším plusom spojenej obývacej izby s kuchyňou je vytvorenie veľkého spoločného priestoru pre celú rodinu. Rodičia majú pri varení v kuchyni výhľad na deti, vedia s nimi komunikovať a kontrolovať, čo robia.

Pri kuchynskom ostrovčeku si popri varení vedia deti robiť úlohy, pri ktorých potrebujú vašu pomoc. Večer pri pozeraní filmu nemusíte stopnúť Netflix, lebo mama odbehne nachystať niečo pod zub. Spoločné rána i príjemné večere, kedy cítite vôňu chutného jedla, ktoré bude o chvíľku podávané a rozprávate sa pritom, čo všetko ste v daný deň zažili. Dvomi slovami – rodinná idylka. A to je hlavný dôvod, prečo sa spojenie týchto dvoch miestností stalo neprekonateľným.

TIP OD NÁS: Pri spoločnej obývacej izbe s kuchyňou je potrebné myslieť na výber tichých spotrebičov, aby nenarušovali život v obývacej časti. Vyberte si kvalitný digestor, ktorý pohltí paru i nepríjemný zápach. V miestnosti sa tak nebude držať toľko vlhkosti, čo môže škodiť nábytku v obývacej izbe alebo zápach, z ktorého môžu napáchnuť koberce a závesy.

Spoločný dizajn

U nás v Rstudiu máme šikovných interiérových dizajnérov, ktorí dokážu vytvoriť vizualizáciu vašej budúcej kuchyne s obývačkou ešte pred realizáciou. Pri spájaní dvoch miestností je totiž dôležité, aby spolu všetko ladilo a fungovalo. Rovnaké materiály, farby, dekorácie a celkové prepojenie miestností.

Na ukážku vám prinášame projekt rodinného domu, kde bol vytvorený jeden veľký otvorený priestor, ktorého súčasťou bola kuchyňa, jedáleň a obývacia časť. Napriek tomu, že tvoria jeden priestor, boli prakticky a dizajnovo oddelené na časti bez zbytočných priečok.

Všetky tri miestnosti sa nesú v duchu rovnakých materiálov a prírodných farieb. Kuchyňu od jedálenskej časti oddeľuje vyvýšený pult, ktorý vie slúžiť aj ako barový pult alebo odkladací priestor.

Kuchynskú časť s jedálňou od obývačky oddeľuje skrinka s otvorenou vrchnou časťou, ktorú sme na mieru vytvorili do tohto priestoru. Opticky tak stále zachovávame vzdušnosť a otvorenosť.

Ak je aj vašim snom otvorený spoločný priestor pre rodinu, kontaktujte nás a naši dizajnéri vám vytvoria miesto, kde budete tráviť každý deň s úsmevom na tvári. Pripravíme pre vás 3D-NÁVRH a vyrobíme vám nábytok na mieru.

 

Kontaktujte nás