Obývačka spojená s kuchyňou? Pozrite sa, ako na ňu

Obývačka prepojená s kuchyňou patrí k trendu, ktorý je na výslní už dlhšiu dobu. Neviete si rady, ako sa popasovať s interiérom v tejto časti vášho bývania? Či už podliehate moderným trendom alebo vyznávate klasiku, máme pre vás niekoľko dobrých rád, ktoré vám pomôžu ako zariadiť obývaciu izbu s kuchyňou.

 

Základné pravidlá pri zariadení obývačky spojené s kuchynkou

Nezáleží na tom, či rekonštruujete alebo riešite priestor v novostavbe. Ako sme už spomenuli, každý z nás má štýl, ktorý v interiérovom designe preferuje. Industriálna strohosť, rustikálne prvky či minimalistická nadčasovosť podliehajú niekoľkým spoločným pravidlám.

Práve vďaka nim a vhodnému zariadeniu interiéru dokážete vytvoriť v obývačke spojenej s kuchynkou ten správny pocit domova. Ktoré pravidlá sú to?

Poznámka: Naša realizácia nábytku na mieru v Bratislave. Viac realizácií si môžete prezrieť tu.

Nábytok, ktorý sadne presne na svoje miesto

Ak práve neriešite dočasný prenájom alebo bývanie len na niekoľko rokov, oplatí sa staviť na kvalitný nábytok na mieru . S tým vám pomôže realistický 3D návrh, vďaka ktorému bude vaša obývačka s kuchynkou slúžiť presne takému účelu, aký od neho očakávate.

Na základe informácií, ktoré dizajnérovi poskytnete, dokáže navrhnúť nábytok do obývačky s dostatkom úložného priestoru alebo priestor pre spoločné večere pre veľkú rodinu, či šikovný jedálenský kútik . Vďaka kvalitným materiálom a výrobe nábytku na mieru bude príprava jedál v kuchyni jednoduchá a chvíľa oddychu pri večerných seriáloch nebude nič rušiť.

 

Farby a osvetlenie v interiéri

To, v akých tónoch design zvolíte, nie je jednoduché rozhodnutie. Najmä, ak si nie ste istý, aký štýl vám vyhovuje. Preto odporúčame siahnuť po neutrálnych zemitých farbách, ktoré ľahko môžete dopĺňať. Nielen farebné kombinácie, doplnky do interiéru, ale aj sezónne dekorácie (jar, Vianoce a podobne) si tak ľubovoľne obmeníte hoc aj každý rok.

Napokon nezabúdajte na vhodné osvetlenie, vďaka ktorému sa bude vaša kuchyňa spojená s obývačkou niesť vždy v príjemnej atmosfére. Denná časť s dostatkom svetla a možnosť stlmenia osvetlenia v oddychovej časti by nemali v takomto priestore chýbať.

NÁŠ TIP: Interiér odporúčame oživiť dizajnovými doplnkami, otvorenými poličkami alebo farbami, ktoré priestor osviežia. Tím zachováme príjemnú atmosféru celého priestoru obývačky spojenej s kuchynkou.

 

Zóny v priestore a správna ergonómia

Okrem nábytku je kľúčové aj to, ako prvky v priestore rozmiestnite. Pri veľkých otvorených miestnostiach, akými je práve spojená obývačka a kuchyňa, sa nemusíte držať pri zemi. Izby stavte na mohutný jedálenský stôl, alebo kuchynský ostrovček, o ktorom ste snívali. To všetko však za predpokladu, že vám to pôdorys miestnosti umožní.

Rozdelenie na zóny (oddychová, aktívna, zóna na stolovanie, zóna na prípravu jedla a pod.) má svoje opodstatnenie nielen v rámci dizajnu, ale najmä účelu. Rýchlo pochopíte, ako sa vďaka správnej ergonómii priestoru budete cítiť vo svojom novom dome príjemne a všetko budete mať po ruke.

NÁŠ TIP: Správne zvolená vzdialenosť sedacej súpravy od televízie je kľúčom k tomu, aby sa vaša nová obývačka na mieru stala miestom, kde si pohodlne a zdravo oddýchnete po náročnom dni.

Radi by ste sa pustili do zariadenia obývačky spojenej s kuchynkou, no inšpirácia stále neprichádza? Kontaktujte nás, naši interiéroví dizajnéri vám radi podajú pomocnú ruku.

 

POTREBUJEM POMOCNÚ RUKU