Sny pretavené do reality

Vždy je pre nás najväčším potešením, keď je náš zákazník spokojný. Inak tomu nebolo ani v prípade tejto kompletnej realizácie rodinného domu, kde sme realizovali kuchyňu, obývaciu miestnosť, chodbu, spálňu a pracovňu. Dom nám bol zverený v štádiu holodomu a prešiel si úžasnou premenou. Hlavnou požiadavkou nášho klienta bolo zladenie celého interiéru do jednotných odtieňov. V konečnom dôsledku náš zákazník dostal presne to, čo si vysníval.

INTERIÉR NA MIERU

V prípade tejto realizácie sme podľa požiadavky nášho klienta zvolili neutrálnu šedú, ktorá pôsobí luxusne a svetlý drevodekor, ktorý celý priestor zútulnil. Všetky nábytky boli vytvorené presne na mieru s využitím sivých obkladov. Dominantným prvkom celej realizácie je v tomto prípade práve nábytok na mieru v sivej farbe.

SIVÁ FARBA

Neutrálna, elegantná a prispôsobivá. Sivá farba je v posledných rokoch obľúbenou farbou v interiéri. Sivá farba na nich reprezentuje čistotu a vďaka svojej neutralite sa dokáže prispôsobiť okoliu, takže je dobrým základom interiéru. Sivá farba sa dokonale hodí v kombinácií s drevom. Rozumie si s teplými odtieňmi ako orech a mahagón, ale aj s bledšími odrodami ako dub, buk či breza.

NÁŠ TIP: Vhodnou voľbou môže byť napríklad aj použitie sivej farby na celú stenu. V prípade malých priestorov, poskytne základ pre výraznejšie farby.

DREVO AKO NADČASOVÝ MATERIÁL

Drevo je nadčasový materiál, ktorý sa v interiérovom dizajne používa od samotných začiatkov. Z dreva sa stavali chalupy, domy – drevenice, z dreva bol vytvorený každý kus nábytku od postele po kuchynskú linku. Drevo bolo a bude súčasťou interiérového dizajnu a nikdy nevyjde z módy. Je udržateľné, ak sa oň správne staráme vydrží roky a nemá konkurenciu vo vytvorení tepla a útulnosti v miestnosti.

MODERNÁ KUCHYŇA

Kuchyňa, rovnako ako zvyšok interiéru bola ladená do jednotných farieb a prvkov. Zvolili sme teda nadčasovú kombináciu odtieňu šedej skombinovanú s prírodnými materiálmi. Zákazník ocenil aj odolnosť pracovnej dosky voči mechanickým vplyvom.

CHODBOVÁ ZOSTAVA NA MIERU

Častokrát sa stáva, že práve miestnosti ako je chodba sa kladie najmenší dôraz pri jej zariaďovaní. Malo by to byť však práve naopak, nakoľko chodba je odrazom domácnosti. Nášmu zákazníkovi sme vďaka dostatočným prechodovým zónam a optimálnej veľkosti priestoru zohľadnili usporiadanie nábytku na chodbe tak, aby nezavadzalo v pohybe a slúžilo svojmu účelu.

NÁŠ TIP: Okrem klasického nábytku do predsiene, akými sú botník, vešiak na kabáty alebo praktické miesto na sedenie počas prezúvania sa, môžete zariadenie doplniť praktickými vstavanými skriňami. Šikovne tak uskladníte napríklad mimo sezónne kabáty alebo topánky.

PRAKTICKÁ DISPOZÍCIA DOMU

Vďaka praktickej dispozícii domu sme mohli v dennej zóne vytvoriť príjemné členenie kuchynskej, jedálenskej a obývačkovej časti. Každá z týchto zón disponuje nadštandardným priestorom, ktoré spolu vytvárajú harmonický celok, ktorý sme dosiahli vďaka vhodne zvolenému nábytku na mieru a otvorenosti priestoru.

DVOJPRACOVISKO V HOME OFFICE

Pracovňa je rovnako ako zvyšok interiéru ladená do sivej farby v kombinácií s bledým drevom. Všetky nábytkové zostavy sú vyrobené presne na mieru celej miestnosti. Výrazným prvkom miestnosti je dlhý kancelársky stôl na mieru, vytvorený za účelom dvojpracoviska.

VÝSLEDOK REALIZÁCIE

Rodinný dom s veľkorysou rozlohou sme zariadili funkčne, vkusne a nadčasovo, čím sme docielili útulné bývanie pre mladú rodinu. Celý proces návrhu interiéru sa niesol v optimálnom spojení všetkých prvkov, materiálov a farieb. Pri tvorbe návrhu sme zohľadnili jednotlivé rozmery miestností a následne sme použili správny pomer dreva a sivej farby v ich optimálnom vzťahu. Veľkú radosť nám prinieslo jedinečné riešenie špecifických detailov.

SPÄTNÁ VÄZBA

POVEDALI O NÁS: ,,Už pri samotnej výstavbe nášho domu sme vedeli, že hľadáme profesionálov, ktorí nám budú vedieť zariadiť komplet celý interiér. Oslovili sme firmu Rstudio, ktorá mala vo svojom portfóliu veľa pekných realizácií. Mali sme presnú predstavu ako chceme aby náš vysnívaný dom vyzeral. Firma Rstudio to splnila do bodky a s celým procesom sme maximálne spokojní. Ďakujeme za skvelú spoluprácu.‘‘

POZRITE SI VIDEO Z REALIZÁCIE