Zariaďujeme predsieň, z ktorej cítiť teplo domova

Chodba alebo predsieň sa často ako samostatný priestor pri zariaďovaní interiéru dostávajú do úzadia. Málokto si však uvedomuje, že sa jedná o akúsi vstupnú bránu do domu alebo bytu. Čo tak zariadiť ju tak, aby na Vašu návštevu urobila dojem hneď v prvom momente, ako do Vášho príbytku vstúpi?

Ak chcete preniesť atmosféru a teplo domova do predsiene, je potrebné uvedomiť si niekoľko špecifík, ktoré tento priestor spĺňa.

Útulná chodba, ktorá spĺňa svoj účel

Na to, aby ste odhalili tajomstvo dizajnérov a interiérových návrhárov nepotrebujete poznať všetky ich tipy a triky. Pri návrhu chodby sa sústredia v prvom rade najmä na jedno. Ako vytvoriť pre svojho klienta predsieň na mieru, ktorá spojí dva hlavné parametre. Účelnosť a útulnosť.

Keď hrajú dispozícia a priestor hlavnú rolu

Na začiatok je dôležité správne pracovať s priestorom, ktorý pre zariadenie predsiene k dispozícii máte. Je Vaša chodba podlhovastá alebo má relatívne pravidelný pôdorys? V ktorej časti sa nachádza vstup do nej a naopak, kde sa pokračuje do zvyšných priestorov domácnosti?

Keďže sa jedná väčšinou o miestnosti s menšími rozmermi, je potrebné zohľadniť každý centimeter. Ideálnym riešením je nábytok na mieru a jeho správne rozmiestnenie tak, aby na chodbe ostalo aj dostatok miesta na prirodzený pohyb viacerých osôb. Ten zahŕňa úkony spojené s obliekaním sa, obúvaním sa a najmä prechodom bez obmedzenia.

Predsieň s úložnými priestormi

Vo väčších predsieňach často vzniká aj možnosť vyriešiť úložné priestory. Okrem klasického nábytku do predsiene, akými sú botník, vešiak na kabáty alebo praktické miesto na sedenie počas prezúvania sa, môžete zariadenie doplniť praktickými vstavanými skriňami. Šikovne tak uskladníte napríklad mimo sezónne kabáty alebo topánky. Najmä v prípade, ak má Vaša rodina viac členov, sami rýchlo zistíte, že sa podobné úložné priestory vždy zídu.

Vsaďte na ten správny štýl

Je Vaša domácnosť zariadená v jednotnom štýle? Moderné prvky, ako imitácia betónu, nesmrteľné drevo, antracitové alebo naopak stále obľúbené biele odtiene a ich vzájomné kombinácie vytvárajú nadčasové interiéry s nádychom originality. A presne tú dokáže interiérové štúdio alebo dizajnér preniesť aj do Vašej predsiene.

Ak do chodby navyše umiestnite doplnky, ktoré k danému štýlu patria, zaručene do nej vnesiete malú ochutnávku atmosféry, v akej sa Váš interiér nesie. Vaši hostia tak už v prvých momentoch návštevy pocítia teplo domova, ktoré sa Vám podarilo vytvoriť.

O úložných priestoroch, konkrétne šatníku na mieru, si môžete prečítať v článku na našom blogu.

Neviete nájsť vhodný predsieňový nábytok? Radi Vám vytvoríme predsieň na mieru. Kontaktujte nás pre vytvorenie vizualizácie, ktorá Vás jednoducho chytí za srdce.

 

MÁM ZÁUJEM O 3D NÁVRH PREDSIENE